2020-2021 Bahar Yarıyılı Tezli ve Tezsiz Programlarımızda Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Yedeklerin İlanı

2020-2021 Bahar Yarıyılı Tezli ve Tezsiz Programlarımızda kesin kayıt hakkı kazanan yedeklerin listesi için tıklayınız.

Yedek kontenjan hakkı kapsamında, kaydolmak istedikleri programlarını seçen ve belge yükleme işlemlerini tamamlayan adayların evrak kontrolleri tamamlanmıştır. Enstitü Yönetim Kurulu kararı ile YTÜ Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Senato Esasları gereğince bazı programlarımızda kontenjan artırımı yapılmış olup kesin kayıt hakkı kazanan adayların yer aldığı nihai liste bu kapsamda oluşturulmuştur. Kesin kayıt hakkı kazanmış olan adayların aşağıda yer alan şartları en geç 23 Şubat 2021 Salı günü saat 15:00’e kadar yerine getirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kayıtları gerçekleşmeyecektir.

► YÖK mevzuatı gereği aynı anda iki tezli lisansüstü programına kayıt yapılamaz. YÖK sisteminde tezli lisansüstü kaydı bulunan adayların diğer üniversitedeki kaydını en geç kayıt tarihleri içerisinde sildirmeleri gerekmektedir (YÖK sisteminde pasif kayıtlı görünenler de “kayıt silme” durumunda olmaları gerekmektedir.). Kayıtlı olunan diğer Üniversitedeki tezli lisansüstü programlarının kayıt silinme bilgisinin YÖK sistemine işlenmesinde gecikme yaşanması durumunda; Üniversitenizden kayıt sildirme işleminin başlatıldığına dair elektronik olarak doğrulanabilir yazının online sistemimize yüklenmesi gerekmektedir. İlgili yazının ıslak imzalı olması durumunda ise resmi belgenin kayıt tarihlerinde online sistemimize yüklenmesi; ayrıca kayıt tarihleri içerisinde belgenin aslının Enstitümüze ibraz edilmesi gerekmektedir. (NOT: Diğer Kayıtlı olunan Üniversiteden alınmış olan “kayıt silinme başvurusunun işleme alındığına dair belgenin” yükleneceği sistem: lisansustu.yildiz.edu.tr sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak sol menüden “Talep İşlemleri/Talep Yap” kısmındaki “Diğer Üniversiteden kayıt sildirme belgesi yükleme” alan ismine tezli lisansüstü programınızın silinme işleminin başlatıldığına dair Üniversitenizden alınan resmi yazının yüklenmesi gerekmektedir). Bu işlemin en geç 23 Şubat 2021 Salı günü saat 15:00'e kadar yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt gerçekleşmez.

► Tezsiz YL adaylarının kesin kayıt tarihlerinde (23 Şubat 2021 Salı günü saat 15:00'e kadar) harç ücretlerini ödemeleri ve ödeme işlemlerinin ardından lisansustu.yildiz.edu.tr sistemine giriş yaparak, lisansüstü başvuru/dekont girişi kısmına mutlaka dekont numarasını girmeleri gerekmektedir. Dekont numarasını girmeyen adayların kayıtları yapılmayacaktır. lisansustu.yildiz.edu.tr sisteminden kredi kartı ile online ödeme yapacak olan adayların dekont numarası girmelerine gerek bulunmamaktadır. Harç ücretleri bilgilendirmeleri için tıklayınız. Bu işlemin en geç 23 Şubat 2021 Salı günü saat 15:00'e kadar yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt gerçekleşmez.

► Devlet Üniversitelerinde Örgün / Açıköğretim Lisans / Önlisans öğretim programlarında kayıtları olan yedek kesin kayıt hakkı kazanan adaylarımızın katkı payını ödemeleri gerekmektedir. Harç ücretleri bilgilendirmeleri için tıklayınız. Bu işlemin en geç 23 Şubat 2021 Salı günü saat 15:00'e kadar yapılması gerekmektedir.

 

Yukarıdaki hususlarla ilgili sorunu olmayan kesin kayıt hakkı kazanmış olan yedek adaylarımızın herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Kayıtlar yapılarak öğrenci numaraları e-posta ile gönderilecektir. Kayıt gerçekleştikten sonra bilgi işlem daire başkanlığı tarafından ders seçimi yapabilecekleri GSIS hesap bilgileri kayıtlı e-posta adreslerine en geç 1 Mart 2021 Pazartesi gününe kadar gönderilecektir. E-posta kutunuzda (spam) klasörünü kontrol etmeyi unutmayınız.